1. Michalik Stanisław – szewc
2. miasto stołeczne Janów – Lwowski, powiat Gródek Jagielloński, województwo Lwowskie
3. Partyzantki i resztki wojska polskiego wraz z ludnością cywilną stawiała opór wkraczającym wojskom sowieckim. W chwili objęcia władzy, organa władzy sowieckie poczęły aresztować Polaków należących do związku „Strzeleckiego”, policję i innych. Było kilka wypadków rozstrzelań.
4. Nastąpiły rewizje za bronią, za książkami, potem aresztowano i wysyłano do Z.S.R.R.
5. W porze wieczorowej w domach wywłaszczonych przez władze sowieckie odbywały się zebrania (mitingi), na których omawiali agitatorzy konstytucję „stalinowską”. Na zebrania ściągała ludność przymusowo milicja. Następnie sporządzono listę wyborców. Do wyborców zaliczono ludzi w wieku 18 lat wzwyż. Miasteczko podzielone było na okręgi wyborcze w których urządzono zebrania (mitingi) pod zaiste kontrolą milicji.
6. Na kandydatów do tzw. Zgromadzenia Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi wydawano ludzi wypuszczonych z więzień za złodziejstwa, czy komunizm.
Ludność żadnego udziału w wyznaczaniu kandydatów nie brała. Kandydaci byli wyznaczani przez władze sowieckie.
W skład komisji wyborczej wchodzili również „komuniści” lub wypuszczeni z więzień kandydaci.
7. Na głosowanie październikowe ludzie mojej gminy nie przybyli. Milicja pod groźbą aresztowań zmusiła opornych do głosowania. W czasie głosowania dochodziło do aresztowań
Michalik Stanisław
jego odręczne wspomnienia: TUTAJ