Przejdź do treści

Rodatycze z lotu ptaka

  • przez

Zapraszam do obejrzenia Rodatycz, Zbadynia i Tuczap z lotu ptaka. Film został wykonany w poniedziałek 7 września 2020 roku.

Nagranie rozpoczyna się od stacji kolejowej w kierunku Przemyśla. Przelot następuje drogą do miejsca, gdzie stał młyn parowy. Po drugiej stronie szosy znajduje się stacja benzynowa a dalej, obok torów kolejowych, domek zakonnicy Antoniny Mirskiej (obecnie stacja Bar). Dalsza część nagrania prowadzi widza od strony lasu, przez części Rodatycz: Wójtowszczyznę, Łany, drogą przez całą wieś aż do alei lipowej na końcu cmentarza i potem przez miejsce gdzie był folwark. Wtedy następuje powrót przez ostatnią część wsi, Pruszynę aż drogi do Przemyśla, do miejsca, gdzie rozpoczął się film.
Następnie wykonywany jest przelot do Tuczap przez Zbadyń-Kuttenberg. Lot zakończony jest przelotem nad polami i drogą, prowadzącą do Rodatycz i kończy się na kościele rzymskokatolickim pod wezwaniem Świętej Trójcy.
Film został nakręcony przez Igora Martyniva – (nebo.lviv.ua) na zlecenie Pana Wiesława Moczulskiego, który wyraził zgodę  na umieszczenie filmu na mojej stronie i na dodanie do nagrania opisów poszczególnych miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *