Przejdź do treści

śluby – Wołczuchy

  • przez


Pan młody

Panna młoda

kościół pw. Św. Trójcy w Rodatyczach z lat 90 – tych XIX wieku, stan z 2019 r. tutaj: https://doliniany.usermd.net/2019/09/30/kosciol-w-rodatyczach/

pozostałości po kościele pw. św. Michała Archanioła w Wołczuchach z lat 90 – tych XIX wieku

Niniejsza wyszukiwarka obejmuje rzymskokatolickie śluby Wołczuch z lat 1816-1946. Obejmuje ona okres przynależności wsi do parafii Rodatycze a także czasy po powstaniu w roku 1906 r. roku samodzielnej parafii w miejscu.

W związku z zaginięciem metrykaliów parafii Rodatycze sprzed 1816 oraz pojedynczych z 1822, 1829, 1892 i 1894 roku, brak jest ślubów z tych lat w niniejszym spisie. Nie jest nawet możliwe odtworzenie ich z powodu braku wykazu ślubów parafii. Tylko jeden ślub odnaleziono w spisie dusz.
Jeśli w księdze wpisano, w spisie ślubów jest podane miejsce urodzenia. W przypadku braku miejscowości pochodzenia lub zamieszkania państwa młodych wpisywano Wołczuchy.
W przypadku wdów wpisywano rodowe nazwiska.
Wyszukiwarka obejmuje również wpisy w księdze ślubów parafii Wołczuchy ostatniego księdza rzymskokatolickiego Wołczuch ks. Orkusza, dokonane już po przesiedleniu na Ziemie Odzyskane tj. do końca lipca 1946 r., jako że zawierają również wpisy Wołczuszan.
Pomoże to również szukać potomkom ślubów swoich przodków, którzy nie urodzili się w Wołczuchach. Raczej nie przyjdzie im na myśl, że w księdze ślubów tej wsi mogą się znaleźć wpisy osób które wzięły ślub już na Ziemiach Odzyskanych.
Możliwe są błędy w datach, gdzie opisywano je po łacinie a nie cyfrą; dotyczy to lat 1849-1853.
Zwracam uwagę, że odpisach ślubów pominięto niektóre wpisy, wobec czego w przypadku poszukiwań przodków najlepiej sięgać do pierwowzorów.

spis wykonany przez Łukasza Wylegałę i Edwarda Ardellego, opracowanie własne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *